Orðaskifti beinleiðis

Leiting

Løgtingstíðindi

Jógvan á Lakjuni

« Aftur

 

Fólkaflokkurin


 

Føddur 13. november 1952 í Fuglafirði

Foreldur: Maria (f. Danielsen)og Jákup Oluf á Lakjuni

Kona: Odvør á Lakjuni, dóttir Herborg og Gunnar Gunnarsson

Børn: Høgni f. 1977, Bárður f. 1978, Rógvi f. 1982, Herborg f. 1986 og Dánjal f. 1990

Útbúgving: Læraraútbúgving og eftirútbúgving á Fróðskaparsetri Føroya

Yrki: Sjómaður 1970-72, lærari í Fuglafjarðar skúla 1977-89 og lærari á Handilsskúlanum á Kambsdali síðani 1989

Álitisstørv: Fyrstu ferð á ting sum varamaður august 1989 til november 1990. Varamaður styttri og longri tíðarskeið upp ígjøgnum nítiárini.
Valdur á ting 30. apríl 1998. Afturvaldur 2002, 2004, 2008 og 2011.
Formaður í Mentanarnevndini  og limur í Vinnunevndini 1998-2002.
Formaður í Rættarnevndini og limur í Uttanlandsnevndini 2002-2004
Formaður Útnorðurráðsins 2002-2003
Landsstýrismaður í mentamálum 2004-2008
Næstformaður á tingi og limur í Uttanlandsnevndini og Mentanarnevndini 2008-2011
Løgtingsformaður síðan 12. november 2011
Limur í Landsskúlaráðnum januar 1994 til august 1996, 1 ½ ár sum formaður.

Heimstaður: Brúgv 7, FO-530 Fuglafjørður

Telefon: 444 440

Fartelefon: 212 440

E-mail: jogvanl@logting.fo


Email: jogvanl@logting.fo