Orðaskifti beinleiðis

Leiting

Løgtingstíðindi

Kári Páll Højgaard

« Aftur

 

Sjálvstýri


Føddur 21. juli 1951 á Strondum

Foreldur:  Meinhardt og Jenny Højgaard f. Poulsen

Hjúnafelagi: Simona, dóttir Borghild og Anisetus Eliasen í Fuglafirði

Børn: Maibritt, Jan, Anni, Bogi, Bárður og Heidi

Útbúgving: Realprógv av Glyvrum 1967

Yrki: Sjómaður 1967-1971. 1. august 1971 avgreiðslupostboð. Yvirpostboð 1976 til august 2001. Býráðslimur í Runavíkar kommunu frá 1988 til 2008.

Álitisstørv: Varamaður á tingi frá 26.februar 2001-2002 fyri S. P. í Grund so leingi, hann var landsstýrismaður. Valdur á ting á løgtingsvalinum 2002 og verið tingmaður til 2011.
Formaður í Landsstýrismálanevndini, limur í Fíggjarnevndini, Vinnunevndini, Norðurlandaráðnum og Útnorðurráðnum, í tveimum umførum formaður. Afturvaldur á ting við valið 29. oktober 2011.
Formaður Sjálvstýrisfloksins frá 2002 til nú, undantikið eitt ár - 2010 til 2011.

Landsstýrismaður í innlendismálum frá november 2011 til 5. september 2013, tá hann tók sæti aftur á ting.

Heimstaður: Leitisvegur 45, FO-600 Saltangará

 

Telefon: 447758 - 747758

 


Email: kariph@logting.fo